لینک خرید فایل(مقاله درباره حمله به پنتاگون و سازمان مركزی تجارتی دنیا WTC)

*مقاله درباره حمله به پنتاگون وسازمان مركزی تجارتـی دنیا* 1ـ مقدمه : حمله به پنتاگون وسازمان مركزی تجارتـی دنیا WTC ) ) درنیویورك كه درتاریـخ 11 سپتامبرسال 2001 رخ داد ، سبب شدكه مهندسان ساختمان بدنبال راهـهایی برای پیشـرفت كارآیی ساختمان ها بدهنـد كمقاله درباره حمله به پنتاگون و سازمان مركزی تجارتی دنیا WTC|40063029|nx|حمله به پنتاگون وسازمان مركزی تجارتـی دنیا,WTC,سازمان مرکزی تجارتی دنیا,سازمان های مهم امریکا,طراحی مقاومت ساختمان,پنتاگون,مقاومت ساختمان در برابر انفجار,مقاومت فیزیکی,مقاومت در برابر حمله و شورش,دانلود,دانلود تحقیق,دانلود پایان نامه,دانلود مقاله,انهدام برج های بازرگانی
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان مقاله درباره حمله به پنتاگون و سازمان مركزی تجارتی دنیا WTC آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

*مقاله درباره حمله به پنتاگون وسازمان مركزی تجارتـی دنیا*

1ـ مقدمه :

حمله به پنتاگون وسازمان مركزی تجارتـی دنیا WTC ) ) درنیویورك كه درتاریـخ 11 سپتامبرسال 2001 رخ داد ، سبب شدكه مهندسان ساختمان بدنبال راهـهایی برای پیشـرفت كارآیی ساختمان ها بدهنـد كه شاید در آینده هم مورد حملات واقع شود . از زمانی كه این واقعه رخ داد بسیاری از سازمان های مهم در آمریكا و كشورهای دیگر دنیا شروع به بررسـی كار ساختمان WTC و پنتاگون كردند كه این كار با جمع آوری و بررسی داده ها صورت گرفت . طبق نتایج بررســی می توان ثابت كرد ، پیشنهادی برای اصلاح و تغییـرات ساختمانی ارائه شد كه نیاز به زمان زیاد برای تخلیـه دارد یا احتمال فروریختـن ( متلاشی شدن ) درحمـلات مشابه در آینـده دارد . طی وقایع انفجـار اخیـر در داخل و اطراف ساختمان ها ، سؤالی مطرح شدكه چطورباید طراحی شود كه مقاومت ساختمـان در برابر انفجاری كه ممكن است مجدداً رخ دهد ، زیـاد شود . به عبارت دیگر ، تعداد ساختمانهای زیادی هستند كه طراحی شده اند ، تا نه تنها در برابر نیروهای دینامیك ناشی شده از وقایع طبیعی از قبیل طوفان ، زلزله مقاومت می كنند بلكه باید دربرابر وقایع غیر مترقبه و مخرب از قبیل انفجـار پایدار باشد . مهمترین شكل مقاومت ساختمانها در برابر انفجار این است كه قابلیت تحلیل و از بین بردن ضربات شدید و انرژی انفجار را داشته باشد ، بدون اینكه سبب ویرانی ساختمانها به كلی شود. شماری مطالب مربوط به این منتشر شد ، مداركی درآمریكای شمالی كه مهندسان بتوانند اطلاعات لازم درباره طـراحی ساختمان های شهر برای اینكه مقاومت فیزیـكی را در برابر ضـربات و صدمات بالقوه و انفجـار بالا ببرد ، موجود نبود . بنابراین طـراحان ساختمـان و آرشیتكت ها به رهنمودهایی نیاز دارند كه درباره چگونگی طراحـی ساختمان های بلند كه مقاوم باشد در برابر حمـلات گوناگون دشمن و میزان صدمـه و جراحات ساكنین این ساختمان ها را كاهش دهد . این متن مروری كلــی مربوط به وقایع انفجاركه درساختمانها رخ داده است میپردازد كه خرابی برجهای WTC ذكر خواهـد شد . دو نظریه موجود است یكی ازدیدگاه معماری ساختمان و دیگری از دیدگاه مهندسی ساختمان برای ساختمان های بلنـدی است كه می خواهد میزان امنیت بشــر و افرادی كه درآنجا هستند را بالاببرد . دیدگاه آرشیتكتی شامل طرح ریزی وطرح بندی وعملكردساختمان است .دیدگاه مهندسی ساختمـان به بررسی محـاسبـات وطـراحی بخش های ساختمـان كه مربوط به ایجاد امنیت اسـتمی باشد . استراتژیهای ارزیابی ساختمان و افزایش امكانات در ساختمان های بلند كه در برابر وقایع انفجارمناسب نبود كه در بعد به آن خواهیم پرداخت . متن شامل نظریات مهم برای طراحی مؤثر و كارآمد سیستمهای ساختمانی است تا میزان امنیت بشر بالا رود .

2ـ مروری بر مطبوعات :

مطالب بسیاری مربوط به این واقعه منتشر شد ، مدارك زیادی در كانادا موجود نبود تا مهندسـان بتوانند اطلاعات لازم را برای طراحی ساختمانهای شهری ارائه دهند تا میزان مقاومت فیزیكــی در برابر این حملات بالقوه و انفجار زیاد شود و میزان امنیت مطابق با این بیشتر . استانداردهای عمده ثابت در آمریكا وجود داشت كه برای ساختمـان سفارت خانه های خارجی و ساختمان های ارتـش ایالت متحـده بود . مقررات موجود در ایالت متحــده مربوط به طراحـی امكانات در برابر حـملات هسته ای ( اتمی ) دشمن (ASCE ) 42 ، سال 1985 و همچـنین طراحـی مقاومت در برابر انفجـار پتروشیمی ( ASCE رهنمودهایی برابر مقاومت ساختمان در برابر انفجار در پتروشیمی ، سال 1997 بود ) ، است . درس های زیادی از این وقایـع بمب گذاری اخیر گرفتـه شد كه برای روشن ساختن وقایع حملات صورت گرفته و حملات بعدی بسیار با ارزش است ، كه برای بررسی این رویدادها به كار برده شده است . چندین نویسنده به بررسی و رسیدگی درباره ساختمان هایی كه تحت واقعـه انفجـار قرار گرفته بود پرداختند . هرچند ، برخی از نویسندگان به ساختمان های محكم و فولادی اشاره كردند . آزمایشگاه مهندسی كشتیرانی در كالیفرنیا در سال 1987 تلاشهای بسیاری را برای توسعه « مدل ارزیابی آسیب در اثر انفجـار » پرداختند . بخش مهندسـی ارتش ایالت متحــده و مركزش برای ارائه دیدگاه فنی در امنیت فیزیكی اشاره كردكه كار با توسعه « بررسی مقررات » و ارائه مدارك و اسناد در باره این « رویه ارزیابی آسیب » صورت می گیرد . موریس ات ال در سال 1991 بررسیهای مربوط به آن و ارزیابی هزینه برای ارتش ایالت متحده پرداخت تا امكاناتی را در ساختمان ها در برابر انفجارات خارجی ایجاد كند . مذاكرات پارلمانی درباره برقراری امنیت بیشتر صورت گرفت كه نیاز به تقویت بیشتر قابلیت زیستی دارد . انهــدام WTC سبب شد كه به ساخـت ساختمانهای بلند پایان بخشند . مهمتر اینكه سؤالی در باره چگونگی برخی ساختمان های ساخته شده مطرح شد . ساختمان های بلند و كوتاه به سیستم های جدیدی نیاز دارند تا از آنهـا در برابر حملات دشمن حمایت كنند .


مطالب دیگر:
📜آموزش تعمیر کولر و یخچال های جدید امروزه📜آموزش ساخت فلاشر تابلو ثابتLED📜دانلود تحقیق "آشنایی کوتاه با سوره های قرآن کریم"📜مقاله بررسی نگرش معلمان و دانش آموزان به شیوه های ارزشیابی📜پژوهش بررسي و مقايسه‌ ميزان اضطراب دانشجويان پسر دانشگاه تبريز قبل از امتحانات و در ايام امتحانات📜تحقیق بررسي وضعيت فروش محصولات چرمي سبک (داخلي و خارجي)📜پژوهش بررسي ويژگي هاي شهر نيشابور📜پژوهش تأثير آموزش مهارت هاي زندگي در سلامت روان افراد📜مقاله تاثير آموزش مهارت هاي زندگي بر سلامت روان📜پژوهش تجارت زنان📜پروژه بررسي تجزیه و تحلیل صورت های نقدی📜پروژه آماری تأثیر سطح اقتصاد خانواده بر گرایش به مواد مخدر در بین زندانیان📜مقاله تفاوت های مدیریت تحقیق و فناوری و تکنولوژیکی📜مقاله تفسیر سوره لقمان📜مقاله تفکر خلاق📜پژوهش توریست و تأثیر آن بر امنیت ملی📜پژوهش جاوا اسکریپت📜جزوه آموزشی خسارت بیمه بدنه اتومبیل📜جزوه پیش دانشگاهی تجربی، حرکت‌ شناسی در دو بعد📜پروژه آماری جمعيت📜نرم افزار طراحی برای آرماتوربندی ستونها CSiCOL 8.4 به همراه آموزش📜کنفرانس FMEA در مدیریت کیفیت در محیط پاورپوینت Power Point📜پژوهش جو سازماني در مؤسسات آموزش عالي دولتي و غيرانتفاعي📜پژوهش جوان و هویت یابی جوان📜پروژه حساسیت کانتراست در بیماران چشمی