لینک خرید فایل(تحقیق درباره خاكبرداری)

** خاكبرداری به 2 روش انجام می شود : یكی خاكبرداری سطحی و دیگری خاكبرداری عمیق . خاكبرداری سطحی بیشتر به منظور حفظ تعادل ساختمانهای ( بلند ) انجام می شود كه در این روش ، حداقل 40 تا 50 سانتیمتر از خاكهای دستی روی سح زمین را بر می دارند . اما خاكبردارتحقیق درباره خاكبرداری|40063031|nx|خاكبرداری,انواع خاک برداری,پی ریزی,خاکبرداری عمیق,خاکبرداری سطحی,ماشین های خاکبرداری,دلایل خاکبردای,تعریف خاکبرداری,دانلود,دانلود مقاله,دانلود تحقیق,دانلود پایان نامه
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان تحقیق درباره خاكبرداری آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

**

خاكبرداری به 2 روش انجام می شود : یكی خاكبرداری سطحی و دیگری خاكبرداری عمیق .

خاكبرداری سطحی بیشتر به منظور حفظ تعادل ساختمانهای ( بلند ) انجام می شود كه در این روش ، حداقل 40 تا 50 سانتیمتر از خاكهای دستی روی سح زمین را بر می دارند .

اما خاكبرداری عمیق با توجه به خواست كارفرما در احداث زیرزمین برای بنا صورت می پذیرد .

وقتی عملیات خاكبرداری انجام می شود محل تماس بل لودر با خاك . دست خورده می شود كه برای تراكم این خاك ، از غلطك محلی استفاده می‌شود كه البته بهتر است قبل از آن ، از آب استفاده شود .

ـ جهت تعیین مقدار آب قبل از كوبش خاك ، بدین طریق عمل می كنیم : با داشتن سطح زمین و ضخامت 15 تا20 سانتیمتر خاك ، حجم خاك را بدست می آوریم . بعد با وزن مخصوص خاك ، وزن خاك را بدست آورده ، 20 درصد این وزن را‌ آب می زنیم .( غلطك 10 تا 15 سانتیمتر متراكم می كند .)

ـ خاكبرداری در عمق به دلایل زیر انجام می شود :

1) به عمق رفتن باعث رسیدن به مقاومت بهتر و بیشتر می شود .

2) سربار باعث افزایش ظرفیت باربری است .

3) طول گیرداری بیشتر ، باعث واژگونی كمتر می شود .

4) قرار گرفتن پی رد عمق باعث می شود كه تحت تأثیر یخبندان تخریب نشود .

5) از فضای معماری زیر رمین هم استفاده می شود و..

ـ در خاكبرداری عمیق باید مواظب ریزش خاك بود .

چنانچه خاك بسیار ریزشی باشد و ساختمان همسایه هم وجود داشته باشد ، حدود یك تا 5/1 متری از دیوار همسایه خاكبرداری باید شود و خاك باقیمانده را بصورت شیارشیاری یعنی یك در میان خالی می كنیم . هر قسمت را كه خالی می كنیم ، مهار می زنیم و بعد خاكهای بعدی را بر می داریم ومهار می زنیم .

البته یك در میان یا چند در میان بودن خاكبرداری : بستگی به نوع خاك و تشخیص مهندس مربوطه دارد .

در خاكبرداری عمیق ، برای مهار كردن ترانشه های خاكی ، یا از سپرهای مشبك و یا غیر مشبك استفاده می شود یا به تنهایی از المانهای افی و مایل

استفاده می توان كرد .

اگر از المانهای افقی و مایل استفاده شود این المانها می تواند چوبی یا فلزی ( پروفیل ) باشد .

در المانهای چوبی برای گیردار كردن المانهای افقی و مایل از گچ استفاده می شود و در المانهای فلزی ، از جوش می توان استفاده كرد .

ـ در خاكبرداری نقطة شروع مهم است . این نقطه بهتر است از جایی شروع شود كه سرباری وجود نداشته باشد . ضمن اینكه در موقع خاكبرداری در شروع كار ، جهت بیل نباید به سمت منزل همسایه باشد .

« در تصویر فوق نمونه ای از خاكبرداری نشان داده شده است . ضمن اینكه عملیات پی ریزی و اجرای ستونها نیز دیده می شود . درتصویر فوق ، از مهار ترانشه ها و نیز مهار دیوار همسایه بدلیل ریزشی نبودن خاك . اثری دیده نمی شود كه البته بهتر است در جهت اطمینان دیوار همسایه و خاك اطراف ، مهار شود .»


« در تصویر بالا ، مهار دیوار همسایه فقط با استفاده از المانهای عمودی چوبی و بوسیله گچ كاری انجام شده است . البته مهار كامل با استفاده از المانهای مایل كه به المانهای افقی و عمودی تكیه می كند ، صورت می پذیرد .»

« پی ریزی »

پی انواع مختلفی دارد كه از آن جمله است پی گسترده و پی نواری .

برای پی های گسترده فقط باید 30 تا40 سانتیمتر از كل خاك را باید برداشت ولی در پی های نواری 30 تا 40 سانتیمتر از محل پی نواری را فقط كمی می كنیم و سعی می كنیم كه ازخاك اطراف به عنوان قالب پی استفاده كنیم . اما گاهی اوقات به قالب نواری احتیاج است .

قالب بندی در پی ریزی بخاطر شكل دادن بتن و عدم اختلاط بتن با مصالح مجاور و جلوگیری از فرار آب بتن پی ( ایزوله كردن پی ) انجام می شود .

قالب های مورد استفاده عبارتند از : قالبهای چوبی ، فلزی ، قالب با مصالح بنایی و استفاده از جدارة خاكی پیرامون پی كنی .


مطالب دیگر:
📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارت حل مسئله 53 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش مهارت حل مسئله📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه مهارت حل مسئله📝مراحل فرآیند حل مسئله و بررسی کاربرد آن📝ماهیت مهارت حل مسئله و تشریح آن از دیدگاه های مختلف📝تعاریف و مولفه های هوش معنوی از دیدگاه صاحب نظران📝مقایسه و ارتباط هوش معنوی با هوشهای دیگر و بررسی شاخص های آن📝هوش معنوی و ویژگی های روانشناختی آن📝مولفه های هوش معنوی در دین اسلام و راهکارهای رشد و تقویت آن📝جزوه سیستم های ساختمانی پیشرفته📝پاورپوینت حسابداری دولتی - ضرورت تدوين استانداردهاي حسابداري و گزارشگري مالي بخش عمومي و چالشهاي فراروي آن📝سیستم های ساختمانی پیشرفته دکتر محمود گلابچی📝پاورپوینت حسابداری دولتی ضرورت تدوين استانداردهاي حسابداري و گزارشگري مالي بخش عمومي و چالشهاي فراروي آن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظم و انضباط دانش آموزان📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظم و انضباط دانش آموزان📝فصل دوم پایان نامه نظم و انضباط دانش آموزان📝تحقیق کامل در مورد نظم و انضباط دانش آموزان و بهبود آن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق روابط جنسی زناشویی 78 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش روابط جنسی زناشویی📝پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد روابط جنسی زناشویی📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه روابط جنسی زناشویی📝پایان نامه در مورد روابط جنسی زناشویی📝پایان نامه اهمیت روابط جنسی و تاثیر آن بر رضایت زناشویی📝پایان نامه مشکلات روابط جنسی زناشویی زنان و مردان📝پایان نامه روابط جنسی زناشویی و بررسی کامل فرآیند آن